GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, EPDK’NIN SON KARARINI DEĞERLENDİRDİ “SU YALITIMI DEPREME KARŞI KALKANDIR” Buderus’tan eski kombileri geleceğe kazandıran kampanya DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ‘DOĞRU HAVAYI’ ANLATTI İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor Her 2 Kişiden 1’inin Kliması Var GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji Türkiye’de 158 MW’lık Rüzgâr Santrali Kuracak The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor Bosch Termoteknoloji, Türkiye genelinde Partner Program üyeleri ile buluşuyor PANASONIC’TEN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER, DAHA KONFORLU OTELLER ODE YALITIM’DA ÜST DÜZEY ATAMA Baymak'tan Yetersiz Su Basıncına Lokal Çözüm Enerji Verimliliği, Geleceğin Yeni Sektörü ve Mesleği Olacak GF Hakan Plastik’den ihracatta her bölgeye özel çözümler Vaillant, Bursa ve Tekirdağ’daki yetkili satıcıları ile markanın gelecek vizyonunu konuştu

Caleffi Dinamik Radyatör Vanası DYNAMICAL®

Caleffi DYNAMICAL®  Dinamik Radyatör Vanası, radyatörlerin ısıtma gücünün tamamen kontrol edilebilmesi için 3 bileşenin birleşiminden oluşur: termostatik vana, ön-ayar vanası ve fark basınç kontrol vanası. Bu vana, ayrıca,  enerji tüketimini azaltır ve değişken debili sistemlerde tipik olarak görülen gürültü problemini önler.  
DYNAMICAL® vanasının kafası geleneksel termostatik vanalara benzerken; dik ve düz açılı modelleriyle çeşitlilik göstermektedir. 
 
CALEFFI DYNAMICAL®  NASIL ÇALIŞIR?
Vana gövdesi içerisine yerleştirilen fark basınç regülatörü, ön-ayar p değerinin ve termostatik vanaların istenilen değerde tutulmasını sağlar; bu, membranın sürekli değişen çalışma koşulları altında obtüratörün konumunu düzenlemesiyle sağlanır. 
p sabit tutularak dahili ön-ayar vanası, 6 ön-ayar değerinde maksimum debiyi limitleyebilmektedir. Böylelikle, anahtar ve vana kafasındaki kademeli gösterge kullanılarak devredeki çeşitli radyatörlerin debi balanslaması basitçe sağlanmış olur. 
Termostatik vana, aynı zamanda sabit p’de de çalışabilir. Böylelikle oda sıcaklığındaki değişikliklere cevaben debinin uygun bir şekilde modülasyonu sağlanır, aynı zamanda, vananın gürültülü çalışma sorunu önlenir. 
 
BİR UYGULAMACI NEDEN CALEFFI DYNAMICAL®’I SEÇMELİ?
DYNAMICAL® Dinamik Radyatör Vanası, ısıtma devresinde tasarımcının veri ölçüm ve işletimini oldukça kolaylaştırır; uygulamacının ince bir ayar sistemi ile çalışmasını sağlar. Bu çözüm ile mevcut kurulumların performansını arttırmak kolaylaşır. 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8