Caleffi Dinamik Radyatör Vanası DYNAMICAL®

Caleffi DYNAMICAL®  Dinamik Radyatör Vanası, radyatörlerin ısıtma gücünün tamamen kontrol edilebilmesi için 3 bileşenin birleşiminden oluşur: termostatik vana, ön-ayar vanası ve fark basınç kontrol vanası. Bu vana, ayrıca,  enerji tüketimini azaltır ve değişken debili sistemlerde tipik olarak görülen gürültü problemini önler.  
DYNAMICAL® vanasının kafası geleneksel termostatik vanalara benzerken; dik ve düz açılı modelleriyle çeşitlilik göstermektedir. 
 
CALEFFI DYNAMICAL®  NASIL ÇALIŞIR?
Vana gövdesi içerisine yerleştirilen fark basınç regülatörü, ön-ayar p değerinin ve termostatik vanaların istenilen değerde tutulmasını sağlar; bu, membranın sürekli değişen çalışma koşulları altında obtüratörün konumunu düzenlemesiyle sağlanır. 
p sabit tutularak dahili ön-ayar vanası, 6 ön-ayar değerinde maksimum debiyi limitleyebilmektedir. Böylelikle, anahtar ve vana kafasındaki kademeli gösterge kullanılarak devredeki çeşitli radyatörlerin debi balanslaması basitçe sağlanmış olur. 
Termostatik vana, aynı zamanda sabit p’de de çalışabilir. Böylelikle oda sıcaklığındaki değişikliklere cevaben debinin uygun bir şekilde modülasyonu sağlanır, aynı zamanda, vananın gürültülü çalışma sorunu önlenir. 
 
BİR UYGULAMACI NEDEN CALEFFI DYNAMICAL®’I SEÇMELİ?
DYNAMICAL® Dinamik Radyatör Vanası, ısıtma devresinde tasarımcının veri ölçüm ve işletimini oldukça kolaylaştırır; uygulamacının ince bir ayar sistemi ile çalışmasını sağlar. Bu çözüm ile mevcut kurulumların performansını arttırmak kolaylaşır. 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ICCI Yeni-3