Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

ALMAN MKM ŞİRKETİ, BOSCH’UN AVIOTEC SİSTEMİNİ TERCİH ETTİ

ALMAN MKM ŞİRKETİ, FABRİKASINDA CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN BOSCH’UN AVIOTEC SİSTEMİNİ TERCİH ETTİ

 

Geleneksel yangın sistemleri, metal işleme için kullanılan geniş fabrika alanlarında, yüksek tavanlar ve yansıyan ışıktan kaynaklı etkenler nedeniyle son yıllarda binayı, çalışanları ve ekipmanları korumakta yetersiz kalmaya başladı.  

Almanya’da kurulu bulunan, bakır ve bakır alaşımlı ürünler üzerinde çalışan Mansfelder Kupfer und Messing GmbH (MKM) şirketi de bu ihtiyaçtan hareketle tesislerinde yangın tehlikelerine karşı daha iyi bir algılama sistemi arayışına girdi. Şirket yöneticileri en iyi çözümü ararken, aralarında geleneksel yangın alarm sistemlerinin de olduğu birçok sistemi test etti ve Bosch’un AVIOTEC video tabanlı yangın algılama sisteminde karar kıldı. 

 

Hızlı tespit, can ve mal kaybını önler

Üretim hızı sürekli olarak değiştiği için çalışma alanlardaki koşulların özellikle zorlayıcı olduğunu vurgulayan MKM Yangın ve Alarm Sistemleri Yöneticisi Christoph Dammann, AVIOTEC’i tercih etmelerinin arkasında yatan nedenleri şöyle sıraladı: “Her iki çalışma alanımızın da geniş olması sebebiyle, sadece Bosch’un AVIOTEC video tabanlı yangın algılama sisteminin bu zorluğun üstesinden gelebileceğine karar verdik. AVIOTEC, VdS Schadenverhütung GmbH (VdS) tarafından onaylanmış ilk video tabanlı yangın algılama sistemidir. Kameraya entegre edilmiş akıllı algoritmalar, duman ve alevin erkenden tespit edilmesini sağlıyor. Bu yenilikçi teknolojinin maliyet ve etkinlik performansı da üst düzeydedir. Bosch uzmanları, MKM’ye yönelik çözümü planlayıp yapılandırdıktan sonra bu çözümü var olan yangın algılama sistemine entegre ettiler ve tesis itfaiye ekibinin merkezleri izlemesi için bağlantı kurdular. İki çalışma alanından herhangi birinde yangın algılanması durumunda sistem, merkezi yangın algılama sistemine ve doğrudan itfaiye ekibine sinyal gönderiyor. Bu sayede, itfaiye ekibimiz video ekranını kontrol ederek yangını yayılmadan önce söndürebilmek için uygun önlemler alabilme şansına sahip oluyor.”

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36