Naci Şahin, tekrar EUROVENT Derneği Başkanlığına seçildi İZODER’DEN ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM EYLEM PLANI’ AÇIKLAMASI MTMD, Kolombiya'daki Expo ACAIRE 2019'da temsil edildi Rüzgâr sektöründeki gelişmeleri içeren 'Türkiye Rüzgâr Enerjisi İstatistik Raporu' yayınlandı Buderus Star Club üyeleri Manisa’da buluştu TEAM BOSPHORUS ALDAĞ A.Ş. Sponsorluğunda Solar DECATHLON Afrika’da Yarışıyor VODAFONE’DAN ADANA’DA GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMI Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor Baymak’tan yeni pazarlarla gelen ‘ihracat rekoru’ GF Hakan Plastik’den yeni nesıl atık su ve drenaj sistemi: GF AERATOR Geleneksel Boğaziçi Buluşması TTMD İstanbul Temsilciliği Ev Sahipliğinde Gerçekleşti FORM’DAN YERLİ ÜRETİM ISI POMPALARINDA TEKNİK EĞİTİM Zorlu Enerji’nin Eskişehir ofisi Türkiye’nin ilk ISO 45001:2018 Sertifikası’nı aldı Küresel İklim Değişikliğine Bağlı Havalandırmanın Önemi Meslek Lisesi öğrenciler bu yıl da DemirDöküm ile ders başı yaptı

PowerUp! için başvuru süreci sona erdi

PowerUp! Yarışması için 24 Ülkede Final Heyecanı Başladı
 
Aralarında Türkiye’nin de olduğu Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki 24 ülkedeki enerji odaklı startuplara yönelik PowerUp! yarışmasının 5'inci sezonu için başvurular sona erdi. Türkiye'de Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. tarafından yürütülen PowerUp!'ın Ülke Finali, Enerjisa ve Borusan EnBW sponsorluğunda, 25 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.
 
24 ülkeden yaklaşık 300 startup’ın başvurduğu PowerUp! yarışmasında katılımcılar 25 Nisan’a kadar ülke finallerinde yarışacak. InnoEnergy tarafından organize edilen yarışma, hevesli girişimcilere finansal destek almaları ve fikirlerini global ölçekte geliştirmeleri için benzersiz bir fırsat sunuyor.
 
InnoEnergy tarafından düzenlenen ve enerji, ulaşım ve akıllı teknolojiler gibi alanlarda Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük startup yarışması PowerUp! için başvurular sona erdi ve ülke finalleri heyecanı başladı. Yarışmaya bu yıl en yüksek katılım, 46 başvuru ile Polonya’dan geldi. 29 başvuru ile ikinci olan Sırbistan’ı, 27 adayıyla Macaristan takip ediyor. 
 
Başvuru aşamasını geçen katılımcılar, 29 Mart-25 Nisan 2019 arasında gerçekleşecek ülke finallerinde yarışacak. Ülke finallerinin ardından 14 finalist Polonya, Krakow’da düzenlenecek Büyük Final’de bir araya gelerek, büyük ödül için mücadele edecek. Büyük Final 21 Mayıs’ta, Orta ve Doğu Avrupa’nın en önemli ekonomik etkinliklerinden Impact’19 kapsamında gerçekleşecek. Hem ülke finallerini hem de Büyük Final’i, uluslararası iş dünyasının ünlü mentorleri tarafından yürütülen eğitim programları takip edecek. Bu eğitimler, startup’lara fikirlerini yatırımcılara ve endüstri uzmanlarına sunmaya hazırlanmaları için yardımcı olacak. 
 
EIT InnoEnergy'nin Türkiye'deki tek partneri Sabancı Üniversitesi’nin katkılarıyla İstanbul Sabancı Center’da düzenlenen 2018 ülke finalinde birinci seçilen Reengen’in kurucuları Şahin Çağlayan ve Utku Simitli: "Türkiye pazarında belirli bir pay elde etmiş ve çok sayıda kurumsal firma ile çalışmaya başlamışken, bir şekilde Avrupa pazarlarına açılmanın yollarını arıyorduk. Tam da bu esnada InnoEnergy Türkiye ekibi ile tanıştık ve onların vasıtasıyla PowerUp! yarışmasına başvurduk. Gerek Bootcamp gerekse Türkiye finalleri bizim adımıza çok değerli tecrübelerdi. Büyük finalde ise her ne kadar derece alamamış olsak da, InnoEnergy tarafından Boostway programına seçildik ve uzun zamandır hayalini kurduğumuz global pazarlara açılma hedefini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştık. Umuyoruz ki 2019 yılı itibariyle global bir startup haline geleceğiz."dedi.  
 
Yarışma, önceki yıllarda olduğu gibi çok sayıda iş ortağı tarafından destekleniyor. RAFAKO S.A. İnovasyon Başkanı Michał Maćkowiak, yarışmaya sağladıkları desteğin nedenlerini şöyle açıklıyor:
“RAFAKO, son üç yıldır PowerUp! yarışmasının sponsorluğunu üstleniyor. Bu, InnoEnergy ile hem Avrupa’da hem de Polonya’da yerel düzeyde olan uzun vadeli işbirliğimizin bir sonucu. Bu yarışma bize şirket olarak faaliyetlerimize yakın alanlardaki en yeni trendler ve teknolojiler hakkında bilgi edinmek ve gezegenimizin geleceği için gerçek bir fark yaratma sözü vermek için büyük bir şans sunuyor. Bunların arasında elektromobilite, yenilenebilir enerji kaynakları, alternatif yakıtlar veya enerji depolama bulunuyor. Ayrıca yarışmadaki diğer iş ortaklarıyla bilgi ve deneyim paylaşmak için de mükemmel bir fırsat.” 
 
Bu yıl Ukraynalı şirket DTEK de Altın Ortaklar listesinde yer aldı. DTEK CIO’su (İnovasyondan Sorumlu Başkan) Emanuele Volpe, şunları ifade ediyor: 
 “DTEK, Ukrayna enerji piyasasına Avrupa kuralları ve değerlerini getiriyor. PowerUp! projesiyle birlikte Avrupa’daki inovasyonu da kucaklamak istiyoruz. İnovasyon dünyayı değiştiriyor ve biz de bu değişimlerin bir parçası olmaya hazırız. Doğalgaz ve kömür üretiminde, termal enerji üretiminde, yenilenebilir enerji, şebekeler, e-ulaşım, enerji verimliliği ve müşteri hizmetleri konularında çözümler arıyoruz.” 
PowerUp! yarışmasının 5’inci sezonunda iş ortaklarının sayısı artmaya devam ediyor. Yarışma; Polonya Girişim ve Teknoloji Bakanlığı, Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi, CEEP (Orta Avrupa Enerji Ortakları), AUGA Grubu ve Borusan himayesinde düzenleniyor. 
 
Enerjisa ve Borusan EnBW sponsorluğu ile gerçekleşecek PowerUp! Türkiye finali, Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. organizasyonunda 25 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.
Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye https://powerup.innoenergy.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8