Elektrik piyasasında küresel işlem değeri 2018’de 256,3 milyar $ ile rekor kırdı DemirDöküm, Ramazan’da 9 ilde bin 200’ü aşkın paydaşıyla buluştu ICSG İstanbul’a yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi Schneider Electric İş Ortakları Pano Partner Günleri’nde Buluştu Vaillant Türkiye, “Yönetim ve Strateji” konusundaki deneyimlerini Mülkiyeliler ile paylaştı Kırıkkale Üniversitesi’nden AFS’ye Teknik Gezi DAIKIN KLİMALARINIZI YAZA HAZIRLIYOR DemirClub ayrıcalıkları Aiolos Air yenilikçi çözümleri ile faaliyete geçti Baymak Ürün Eğitimi Fatsa’da Gerçekleşti Fronius Solar Energy, Intersolar 2019 fuarına başarıyla katılım sağladı Smart Energy son teknoloji panellerini Intersolar’da tanıttı Baymak, Geleceğin Mühendislerini Ağırladı “TÜRKİYE’NİN ENERJİ SİSTEMİ MASAYA YATIRILDI” Social Media Awards’tan Buderus’a ödül

ENERJİDE VERİMLİLİK ARTTIRICI DESTEK BEDELLERİ ARTIRILDI

14.03.19 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan karar ile verimlilik artırıcı proje bedeli ve destek oranı ile enerji yoğunluğunun azaltılmasına yönelik yapılan gönüllü anlaşma destek bedeli arttırıldı.
 
5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 8. maddesinde birinci fıkrasının (a) bendinin (1) numaralı alt bendinde ve (b) bendinin (1) numaralı alt bendinde değişiklikler oldu.
 
Bu değişikliklere göre, proje bedeli 1 milyon TL iken 5 milyon TL’ye yükseltilerek, destek oranı %20 iken %30’a artırılmış oldu. Enerji yoğunluğunun azaltılmasına yönelik olan destek bedeli ise 200 bin TL’den 1 milyon TL’ye ve enerji gideri oranı %20’den %30’a artırıldı.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ICCI Yeni-3