Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR HİJYENİK KLİMA SANTRALLERİNDE KULLANILAN BATARYALAR Buderus’tan Avantajlı Kombi Bakım Kampanyası BORUSAN MANNESMANN KOVİD-19’U TEKNOLOJİYLE HACKLİYOR YAZIN ENERJİ SAVURGANLIĞININ ÖNÜNE GEÇMEK YALITIMLA MÜMKÜN İHTİYACINIZIN TAM KARŞILIĞI: ETNA PAKET TİP KONUTSAL HİDROFOR ÇÖZÜMLERİ MASDAF’IN UKMS SERİSİ POMPALARI, BİYOLOJİK HAYATI VE İNSAN SAĞLIĞINI KORUYOR AWE-İLHAM VEREN ÜRÜNLER UL: FİLTRE DRAYERLER VE SOLENOID VALFLER

GÜNDER’in Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki en köklü sektör birliği GÜNDER’in 2019 yılı Olağan Genel Kurulu, 22 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
 
İki yıl süre ile görevlendirilen yeni Yönetim Kurulu’nun belirlendiği toplantının ardından 5 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev bölümü yapılacak.
 
Yeni Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Kutay KALELİ, GÜNDER olarak yeni dönemde iki önemli duruş sergileyeceklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:
“Bunlardan ilki mutlak suretle yeni kapasitelerin açılması. Bedava olan güneş enerjisi kaynağının kullanılmasını daha da yaygınlaştırmalıyız. Çatı pazarı asla yeterli olmamalı ve mutlaka saha kurulumlarını da Bakanlığımızın da destekleri ve sektörümüz ile birlikte kurgulayacağımız iş modelleri ile arttırmalıyız.
 
“Tek hedefimiz daha fazla yerli ve milli olmak”
İkinci büyük hedeflerinin ise yerli sanayicinin büyütülmesi olduğunu vurgulayan Kaleli: “Zaten bu hedef ancak ilk hedefimizin başarı ile sonuçlandırılması ile gerçekleştirilebilir. Bizler panelinden, kablosuna, invertöründen, konnektöründen metal sanayimize kadar tüm yerli üreticilerimizin ithalata karşı korunması kollanması ve gelecek planlamalarını daha sağlıklı geçirmeleri adına Ticaret Bakanlığımızın, Enerji Bakanlığımızın ve gerekli tüm diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kapılarını aşındıracağız. Tek hedefimiz daha fazla yerli ve milli olmak.” dedi.
 
 
GÜNDER Yönetim Kurulu Üyeleri (alfabetik sırayla) aşağıdaki şekilde belirlendi:
 
GÜNDER YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
Arda YALI-ELİN Yenilenebilir Enerji Sistemleri
Artun ŞABCİYAN-STAUBLI
Ayşe Çiğdem BESEN-GTC Solar
Behiç HARMANLI-EUROPOWER
Elif Yağlı ECE-Bereket Enerji
Erdal YILMAZ-ÇEPAŞ
Halit EROL-ERL Solar Montaj Sistemleri
Kerim GAZİOĞLU-Gazioğlu Solar
Kutay KALELİ-ISTRICH Enerji
Levent YILDIZ-YP Enerji
Mehmet İzzet ÖZAYDIN-SUNLEGO
Nazım YAVUZ-MNY Enerji
Sebahattin ÖZ-ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
Şerif OKLUOĞLU-ELTEMTEK
Tarık SARVAN-CW Enerji

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31