Masdaf, İç Piyasadaki Daralmayı, Küresel Pazarda Büyüyerek Fırsata Dönüştürdü İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ

GÜNDER’in Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki en köklü sektör birliği GÜNDER’in 2019 yılı Olağan Genel Kurulu, 22 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
 
İki yıl süre ile görevlendirilen yeni Yönetim Kurulu’nun belirlendiği toplantının ardından 5 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev bölümü yapılacak.
 
Yeni Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Kutay KALELİ, GÜNDER olarak yeni dönemde iki önemli duruş sergileyeceklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:
“Bunlardan ilki mutlak suretle yeni kapasitelerin açılması. Bedava olan güneş enerjisi kaynağının kullanılmasını daha da yaygınlaştırmalıyız. Çatı pazarı asla yeterli olmamalı ve mutlaka saha kurulumlarını da Bakanlığımızın da destekleri ve sektörümüz ile birlikte kurgulayacağımız iş modelleri ile arttırmalıyız.
 
“Tek hedefimiz daha fazla yerli ve milli olmak”
İkinci büyük hedeflerinin ise yerli sanayicinin büyütülmesi olduğunu vurgulayan Kaleli: “Zaten bu hedef ancak ilk hedefimizin başarı ile sonuçlandırılması ile gerçekleştirilebilir. Bizler panelinden, kablosuna, invertöründen, konnektöründen metal sanayimize kadar tüm yerli üreticilerimizin ithalata karşı korunması kollanması ve gelecek planlamalarını daha sağlıklı geçirmeleri adına Ticaret Bakanlığımızın, Enerji Bakanlığımızın ve gerekli tüm diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kapılarını aşındıracağız. Tek hedefimiz daha fazla yerli ve milli olmak.” dedi.
 
 
GÜNDER Yönetim Kurulu Üyeleri (alfabetik sırayla) aşağıdaki şekilde belirlendi:
 
GÜNDER YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
Arda YALI-ELİN Yenilenebilir Enerji Sistemleri
Artun ŞABCİYAN-STAUBLI
Ayşe Çiğdem BESEN-GTC Solar
Behiç HARMANLI-EUROPOWER
Elif Yağlı ECE-Bereket Enerji
Erdal YILMAZ-ÇEPAŞ
Halit EROL-ERL Solar Montaj Sistemleri
Kerim GAZİOĞLU-Gazioğlu Solar
Kutay KALELİ-ISTRICH Enerji
Levent YILDIZ-YP Enerji
Mehmet İzzet ÖZAYDIN-SUNLEGO
Nazım YAVUZ-MNY Enerji
Sebahattin ÖZ-ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü
Şerif OKLUOĞLU-ELTEMTEK
Tarık SARVAN-CW Enerji

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2