LG, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’ Schneider Electric, Türkiye’de İklim Değişikliği için Harekete Geçmenin Önemini Vurguluyor Bosch Termoteknoloji, Partner Program üyeleri ile buluşmaya devam ediyor Aksa Enerji, fon yöneticileri ve analistler ile bir araya geldi Sektörünün lider firması Wavin Türkiye, ISK-Sodex İstanbul 2019'da Yerini Alıyor EKONOMİK KALKINMA RÜZGAR ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞİYOR BAYMAK’TAN KULLANICI DOSTU ATIK SU TERFİ İSTASYONLARI KENYA - Mega Clima HVAC Fuarı Buderus Star Club üyeleri Van’da bir araya geldi ​GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ PRESTİJLİ PROJELERİN TERCİHİ YERLİ MARKA PA-FLEX KAUÇUK BÜYÜYOR DEPREMLER KAÇINILMAZ !!! Kanadalı ve Türk Bilim İnsanlarından Tehlikeli Kirleticileri Gidermek İçin İş Birliği İZODER’DEN ‘17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ’ YIL DÖNÜMÜNDE AÇIKLAMA GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da

Intersolar ve GREEN EXPO® bir araya geliyor

Yenilenebilir Enerji ve Yeşil Teknoloji Endüstrisi ile Meksika’nın mükemmel uyumu
Gelecek, Meksika’nın yenilenebilir enerji ve yeşil teknoloji endüstrisi için parlıyor. Güneş en hızlı büyüyen enerji üretim kaynağıdır. Güneş kaynaklarının bolluğu, yüksek güç fiyatları, düşen teknoloji maliyetleri ve artan kaynak çeşitliliği ihtiyacı Meksika'yı güneş gelişimi için küresel liderler arasına sokmak için bir araya geliyor. Artan sayıda güneş enerjisi tesisi de enerji depolama pazarını teşvik ediyor. Intersolar ve GREEN EXPO®, sektöre Meksika'da yenilenebilir enerji ve Yeşil Teknoloji ideal platformu sunmak için el ele veriyor.
 
Piyasa analistleri, Latin Amerika’nın güneş enerjisi piyasası gelişimi hakkında yükselişe geçiyor. Meksika, Şili, Brezilya ve Arjantin gibi birçok kilit pazarın öncülüğünde, güneş enerjisi PV fırsatları temiz enerji sertifikaları, rekabetçi ihaleler, kurumsal tedarik ve dağıtılmış üretim kullanımının artmasıyla bastırılıyor. Şu anda, bölge 7 GW'dan fazla güneş PV'i toplu olarak kurmuştur. 2022 sonunda geliştirilmesi beklenen ilave 46 GW ile Latin Amerika, 2022 yılına kadar küresel güneş enerjisinin%10'unu karşılayacaktır.
 
Meksika’nın güneş pazarı yükseliyor
Meksika, güneş enerjisi dağıtımı ve dinamik büyüme potansiyelleri söz konusu olduğunda merkez üslerinden biri. Federal hükümet, enerjinin 2024'e kadar %35'inin yenilenebilir enerji kaynaklarından  ve 2050'ye kadar %50'ye gelmesini amaçlayan Genel İklim Değişikliği Yasasını kabul etti. kWh / m2 ve 6.3 kWh / m2. 2018'in ortalarında, Enerji Bakanlığı, Ulusal Elektrik Sistemi Geliştirme Programı'nı başlattı (PRODESEN 2018-2032). Program, ülkenin önümüzdeki 15 yıl için enerji talebini göstermek için kullanılıyor ve güneş enerjisine 11,906 Milyon USD yatırım öngörüyor. Meksika Enerji Sekreteryası, 20.6 yılına kadar 11.6 GW kümülatif güneş enerjisi ve 58.5 GW temiz enerji elde etmeyi beklemektedir. Enerji tedarikçileri ve sanayi tüketicileri için geçerli olan temiz enerji sertifikaları, 2020'de %7,4'e, 2021'de %10,9'a ve 2022'de %13,9'a çıkacaktır.
 
Enerji Depolaması önem kazanıyor
Artan sayıda güneş enerjisi tesisi de enerji depolama pazarını teşvik ediyor. Mevcut küresel trendlerden biri de enerji santrallerinde güneş enerjisi ve depolamayı birleştiren büyük ölçekli projelerdeki büyüme.  Ayrıca, işletmeler bireysel ve ticari uygulamalar için daha küçük depolama sistemleri alanında da büyümektedir. Analistler, Orta ve Güney Amerika için yaklaşık altı milyon haneye, ayrıca endüstriyel ve ticari uygulamalara arz güvenliğini sağlamak için 2025 yılına kadar 1.4GW'dan fazla enerji deposunun kurulacağını öngörmektedir.
 
Intersolar ve GREEN EXPO® güçlerini birleştiriyor
Intersolar ve GREEN EXPO®, sektöre Meksika'da ideal yenilenebilir enerji ve yeşil teknoloji platformu sunmak için güçleri birleştiriyor. Etkinlik, Meksiko'da 3-5 Eylül 2019'da gerçekleşecek ve önemli iş bağlantılarını ve ortaklıkları bulmanıza yardımcı olacaktır. Organizatörler, 12 ülkeden ve 13.000'den fazla uluslararası ziyaretçiden yaklaşık 250 katılımcı firma bekliyorlar. Daha fazla bilgi http://www.thegreenexpo.com.mx ve www.intersolar.mx adreslerinde bulunabilir. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8