Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

Nükte Kurtcu

SEKTÖRÜMÜZDE İHRACAT

 

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 3 Ağustos-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Vietnam’a dijital ticari heyet düzenledi. Ayrıca, ağustos ayının son günlerinde de yine İSİB tarafından, 2020 yılında en fazla ihracat yapan firmalara ödülleri verildi.  

 

Biz dergi olarak zaten ihracat konusunda her türlü habere, bilgiye fazlaca yer veriyoruz. Çünkü, sadece pandemi dolayısıyla değil, genelde de firmalarımız için ihracatın öneminin farkındayız. Bu sebeple de bu ay, İSİB’in Vietnam’a düzenlediği ticari heyet organizasyonunun detayını ve raporlarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Şu muhakkak ki firmalar için yeni bir pazara açılırken, pazarla ilgili bilgileri detaylı olarak alabilmek, tek başına olmak yerine birlikte hareket edebilmek çok önemli. İSİB de senelerdir düzenlediği bu ticari heyetlerle sektörümüze desteğini kesmiyor.

 

Vietnam dijital ticari heyet organizasyonu, 2 Ağustos 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Hanoi Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcısı Burak Cihan Ürkmez, İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Duruk, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş ile heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı ile açıldı. 3-4-5-6 Ağustos 2021 tarihlerinde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. İSİB’in Vietnam’a düzenlediği, Türkiye’den 13 firmanın katıldığı dijital ticari heyet organizasyonuna Vietnam’dan toplam 59 firma iştirak etti. Zoom programı üzerinden Vietnam’da yerleşik iklimlendirme sektöründen (HVAC Sektörü) ithalatçı, inşaat ve taahhüt hizmetleri ve danışmanlık firmalarından 59 firma yetkilisi ile yapılan görüşmelerde Türk firmaları toplam 153 iş görüşmesi gerçekleştirdi. 

 

ISK-SODEX İSTANBUL

 

29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ISK-SODEX 2021 için sektör olarak bir kez daha bir araya geleceğiz. Ancak bu fuar diğer ISK-SODEX’lerden çok farklı olacak. Çünkü uzunca bir aradan sonra sektörün en önemli kamu kuruluşları, dernekleri ve firmaları bu kadar kalabalık olarak buluşma imkânı yakalayacak. Hem firmalara iş hacmi olarak hem biz sektörel basına haber kaynağı olarak büyük katkı sağlayacak olan fuarda, TermoKlima Dergisi olarak 5.Salon A-20 nolu standımızda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.


Pnosan-36