VENCO, 400 °C 2 Saat Yangın Dayanımlı Fanlar İçeren İlk Siparişinin Üretimini Tamamladı SANAYİDE SU KULLANIMINA DİKKAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GES’LERİNDEN BİRİ YILDIZ ENTEGRE MERSİN TESİSİ’NDE FAALİYETE GEÇTİ Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi Kombi alırken bu özellikleri mutlaka bayinize sorun ATIK SU TERFİ İSTASYONLARINDA BAYMAK FARKI FORM’DAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER YÜKSEK VERİMLİLİK, KUSURSUZ SİSTEM: LOWARA SMART POMPA SERİSİ ÇEVRE DOSTU ŞOFBEN BAYMAK BH 12 KONFORDAN ÖDÜN VERMİYOR ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ KATI YAKITLI KAZANLARDA VERİM VE GÜVEN İÇİN BAYMAK LİNYİT COMFORT FOUR ECRH –ÇATI TİPİ PAKET KLİMA CİHAZI (ROOFTOP) İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA ÇEVRİMSEL (RUN-AROUND) ISI GERİ KAZANIM BATARYALARI

Nükte Kurtcu

‘’UMUT CESARETİN YARISIDIR’’

 

Hayatımızın en zorlu senesini bir an önce bitmesini dileyerek geride bıraktık. 

 

Ülkemizi de saran bu virüsün tüm dünyaya yayılması ve sürekli mutasyona uğramasıyla, yeni bir yaşam tarzıyla karşı karşıya kaldık. Henüz ilacı bulunmasa da aşısı bulundu diye sevindik. 

 

Bu süreçte çoğu ülkenin ekonomisi gibi bizim ekonomimiz de kapalı bir sürece mecbur kaldı. Normalde yıl sonlarında şirketler hedeflerine ulaşıp ulaşamadıklarına, çalışanların efor değerlendirmelerine ve yıl sonu raporlarına bakıp, değerlendirmelerini bizlerle paylaşırdı. Yine bu paylaşımlar yapıldı, ancak o bile pandeminin gölgesi altında gerçekleşti. Daha çok ‘’pandemi sektörü ne kadar etkiledi, şirketler bu kapalı ekonomi ile nasıl başa çıktı?’’ diye merak ettik. Biz de ocak ayı dosya konumuz kapsamında sektörümüzün değerli derneklerine pandeminin 2021 yılında sektöre yansımalarının nasıl olacağını sorduk ve ilerleyen sayfalarımızda sizlerle paylaştık. 

 

Umarım ki bizim sektörümüz başta olmak üzere tüm sektörlerde en kısa sürede rahatlama olur. Gerçi bizim sektör için görünen çok da karamsar bir tablo yok gibi… 

 

Yaşanan olumsuzluklara rağmen 2021 yılını umutla karşıladık. Umarım ki bu umudumuz gerçekleşecek. Artık sağlığa, huzura ve eski yaşantılarımıza dönme isteği hepimizin dileği değil ihtiyacı haline geldi. Bu ihtiyaç kimi zaman psikolojimizi kimi zaman sağlığımızı çoğu zaman da ekonomimizi etkiler hale geldi. Ama hem iş hayatımızda hem özel hayatımızda cesaretle ileri dönük adımlar atmaya devam etmeliyiz. “Umut cesaretin yarısıdır.” demiş Balzac. Yeni yılın da umutlarımızı tazelemesini bekliyoruz.

 

Pnosan-36