Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesinde Cıat Soğutma Grupları ile ALDAĞ Klima Santral ve Fancoilleri Tercih Edildi KANATLARDAKİ UFAK BİR HASAR VERİMLİLİĞİ %3-4 ORANINDA AZALTIYOR DIŞ CEPHE YANGINLARI İLE İLGİLİ İZODER’DEN AÇIKLAMA PA-FLEX KAUÇUK PROJELERDE İZODER Başkanı Levent Gökçe: “Yalıtım uygulamaları devlet tarafından teşvik edilmeli” Masdaf Pompa Sistemlerinde “Performans Test” Güvencesi Bosch Termoteknik, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 71. oldu HT Solar’dan rekor üretim DemirDöküm WhatsApp Hattı ile Tüm Hizmetlerini Tek Tıkla Erişilebilir Hale Getirdi İzocam, dijital yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor Buderus Star Club’ın Kat Kat Puan Kampanyası 31 Temmuz’a kadar devam ediyor Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı : “Master Flash “ Borusan Mannesmann’da eğitim treni artık bu istasyondan kalkıyor: Techstation Termo Teknik LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi yıl sonuna kadar 5 yıl garantili Kipaş Tekstil, Mimsan’ın Kojenerasyon Sistemi ile Enerjide %30 Tasarruf Sağlayacak

Nükte Kurtcu

‘’…dünya döktüre döktüre susuyordu…’’

 
 

TermoKlima Dergisi’nin değerli okurları, güncel konulara yer ayırmayı amaçladığımız bu dönemde; temmuz sayımızda dosya konumuz "Klima Santralleri" olarak belirledik. Bu konuyu belirlerken, klima santrallerinin hem içinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi sırasındaki kullanım değişkenlerini öğrenebilmeyi hem de genel olarak konu hakkında güncel bilgi aktarımını hedefledik.

 

Covid-19 pandemisi hem sektörümüzü hem ülkemizi hem dünyayı hem de psikolojimizi derinden etkiledi. En önemlisi de psikolojik etki oldu bence. Artık hayatımızda pandemi öncesi, pandemi sonrası, yeni normalleşme gibi kavramlar oluştu. Sanki bu kavramlara da biraz çabuk alıştık. Alışmasına alıştık ama içimizde de virüs ile alakalı korkular hâlâ en üst safhada. Bir de bunun dünyanın yaptıklarımıza bir cevabı olarak da değerlendirilmesi durumu var. Hepsi düşüncelerimizi, psikolojimizi ve ekonomimizi had safhada etkiliyor. Bunun için tamamen kendimizi kötüye kaptırmak yerine çalışmalarımıza da devam etmemiz, hayatımızın devamı için bir gereklilik.

 

Ancak henüz çaresi bulunamamış bir virüs var ve biz yokmuş gibi davranamayız. Çoğu insanın yokmuş gibi davranıyor olduğunu görünce aklıma Cemal Süreyya’nın şiirinden bir bölümü bu sürece uyarlamak geldi…  "herkes bir şeyler söyledi kendine göre, dünya döktüre döktüre susuyordu…" Ama dikkat edelim bence, dünya sustuğundan daha hiddetli bir biçimde konuşmaya başladı. Biraz da hak ettik sanki. Ne dersiniz?

 

NOT:

Bu arada dergimiz hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmanızdan çok mutlu oluyoruz. Bu sebepledir ki değerli görüş ve önerilerinizi info@termo-klima.net adresinden bize ulaştırmaya devam etmenizi çok isteriz. Bir sonraki sayımızda buluşuncaya kadar sağlıklı günler dilerim.


Pnosan-36