Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ İzocam bölgenin önemli enerji projelerine ürün ve yalıtım danışmanlık hizmeti sunuyor Siemens Energy 2020’de faaliyetlerine başlıyor İmbat, Yeniliklere ve Teknolojiye Açtığı Pencerelerle ISK-Sodex 2019’da İlgi Topladı SOSİAD, “Avrupa ve Türkiye’de Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik Uygulamaları Semineri” Düzenledi Baymak Güneş Kolektörleri Projelerin Çözüm Ortağı Ravaber Taşyünü Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı Premix yoğuşmalı kombi hem çevreci hem de çok tasarruflu MİMSAN, Isınmada %35 Enerji Tasarrufu Sağlayacak Yoğuşmalı Kazan Teknolojilerini Tanıttı Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı PA-FLEX KAUÇUK, ISK-SODEX 2019 FUARI'NDAKİ STANDINDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI Vaillant güvencesi ve rahatlığı ATILMASI GEREKEN ADIMLARIN YILLIK BÜYÜMEYE KATKISI 10 GW

Nükte Kurtcu

UFUKTA KIŞ GÖRÜNDÜ

 

Kombiler dediğimize göre kış geliyor demektir.  Kış ile aramızda bir aşk-nefret ilişkisi var. Soğuk ve kasvetli gelir bana. Kışı sevmek için nedenler olduğunu da görmezden gelemem. Mesela kardan adamlar var kışın. O sevimli gülümsemeleriyle öylece durmalarına rağmen içimizi gülümsetirler. Çocukların kar topu oynarken kıkırdamaları duyulur mesela. Bu da içimizi en az yaz kadar ısıtmaz mı?

 

Her mevsimin kendine göre güzellikleri mevcut tabi ama kışın zorlukları da yadsınamayacak kadar çok. Hele hepimizin hoşlanmadığını tahmin ettiğim üşümek yok mu? En azından evlerimizde kombilerimiz varken üşümek yok! Kombimiz varsa evimiz sıcak, suyumuz sıcak, iş yerimiz sıcak…

 

Isınma ihtiyacı hepimiz için çok önemli süregelen doğal bir durum. Kombiler hakkında bilmemiz gerekenler var elbet. Hayatımızda, özellikle de kış aylarında bizim için bu kadar büyük önem taşıyan ‘’kombiler’’i bu ay dosya konusu olarak işledik. Tarkan Hocamıza ‘’Hermetik ve Yoğuşmalı Kombi Cihazlarının Performanslarının Deneysel Olarak Karşılaştırılması’’ çalışmasını bizim aracılığımızla okuyucularımızla paylaştığı için ve kombiveklima.com’a ‘’Kombi Hakkında Bilmek İstedikleriniz’’ başlıklı makaleyi bizimle paylaştığı için teşekkürlerimizi bir kez de buradan sunuyoruz. Ayrıca ısınma sistemleri denilince akla ilk gelen birçok firma da bizimle kombiler hakkında bilgilerini paylaştı. Hepsine bir kez daha katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

ISK-SODEX

Sektörü A’dan Z’ye bir araya getiren Avrasya bölgesinin en büyük iklimlendirme fuarı ISK-Sodex bu yıl bir kez daha sektörü buluşturuyor. Fuar 2-5 Ekim 2019’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’de düzenlenecek. TermoKlima Dergisi olarak 1. Salonda A21 nolu standımıza sizleri bekleriz.

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramı, her yıl 29 Ekim’de hep birlikte, coşkuyla, onurla ve büyük bir gururla kutladığımız en büyük milli bayramımız. Bu bayramı kutlamamıza vesile olan, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanı için kanlarının son damlasına kadar savaşmış şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.


aiolos-2