Danfoss, Soğutkan Haftası’nı kutladı RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA EMANET LİMAK ENERJİ, AŞURE GÜNÜ’NÜ MÜŞTERİLERİ İLE KARŞILADI BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380 İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği / MCE ve BIE Fuarı Dört Mevsim İdeal İklimlendirme Baymak Isı Pompası 22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası İklimlendirmede Güney Afrika pazarı mercek altında PANASONIC LIFE SOLUTIONS TÜRKİYE “INNOVATION CORNER” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ Bosch Türkiye ve Sabancı Üniversitesi’nden sanayide dijital dönüşüm için ortak proje YENİLENEBİLİR ENERJİDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ ODE KALİTEYE YATIRIM YAPTI, SU YALITIMINDA EPİKON DÖNEMİNİ BAŞLATTI BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti Knauf Türkiye’de bayrak değişimi Siemens teknolojileri “ISK-SODEX” 2019 Fuarı’nda sergilenecek

Nükte Kurtcu

HOŞGELDİN EYLÜL

 

İçimizi ısıtan yaz aylarının sonuncusu da bitti ve son baharın ilk ayı eylüle hoş geldin dedik bile… Ama biz yazı tam olarak sonlandırmadan, dosya konusu olarak soğutma grupları ve komponentler diyelim dedik. Gerçi günümüzde yaz-kış iklimlendirme ve soğutma işlemi yapılması gerekliliği malumumuz. 

 

Soğutma denilince ilk olarak evlerimizi soğutma diye düşünsek de soğutma gruplarının kullanımı bu kadar kısıtlı bir alanda değil. Gıda sanayi, üretim tesisleri, oteller, enerji, kâğıt, plastik, demir çelik, ilaç sanayi, soğuk hava depoları, laboratuvarlar, matbaa sanayi, endüstriyel tesisler gibi daha birçok sektörde yazın olduğu gibi, kışında soğutma işlevi gördüğü uygulama alanları açısından soğutma grubu cihazları geniş bir yelpazeye sahip.

 

Dergimizin bu sayısında, dosya konumuz ile alakalı bilgilerini bizimle paylaşan SOSİAD Başkanı Turgay Karakuş’a, ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Kırabalı’na , Danfoss Türkiye Gıda Perakende ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Satış Müdürü Kıvanç Aslantaş’a çok teşekkür ediyoruz.

 

BARIŞ

"Uluslararası Barış Günü'' her yıl 21 Eylül tarihinde kutlanmaktadır. Dünya Barış Günü kapsamında, dünya çapında barışın tesisi amaçlı çalışmalar yürütülür ve her 21 Eylül’de, Birleşmiş Milletler Merkezi’ndeki “Barış Çanı” çalınır. Türkiye’de ise 1 Eylül barış günü olarak kabul ediliyor. Tarihi es geçelim verilmek istenen mesaja odaklanalım derim.

 

DÜNYA YEŞİL BİNA HAFTASI

Dünya Yeşil Bina Haftası için (23-29 Eylül 2019) bu yıl ki sosyal medya etiketi #BuildingLife.

Sürdürülebilir bir dünya için ilk adımın kendimizde başladığını unutmadan, konutlarımızı çevre dostu hale getirmek adına bir şeyler yaparsak mavi gezegenimizi yaşamak için daha sağlıklı hale getirebiliriz.

 

SEKTÖR BİR KEZ DAHA ISK-SODEX FUAR’INDA BULUŞUYOR

02-05 Ekim’de sektörünün en önemli kamu kuruluşları, dernekleri ve firmaları ISK-SODEX 2019’da bir kez daha buluşacaklar. Hem katılımcılarla ziyaretçilerinin bilgi alışverişi, iş bağlantıları, en güncel sektör bilgilerine ulaşmalarını hem de firmaların potansiyel müşterileriyle bir araya gelme olanağı sağlaması sayesinde yarattığı iş hacmi ile sektöre büyük bir katkı sağlayan fuar, bu sene de sektörünün en önemli buluşma noktası olacak. Bu arada biz de TermoKlima Dergisi olarak 1. Salon A-21 standındayız…

 

ingas-8