Nükte Kurtcu

‘’ÇALIŞAN DEMİR IŞILDAR’’

 

Birbirine entegre olan birçok daldan oluşan sektörümüzde hem kendi alanına hem de bu kollarından bazılarına ait birçok etkinlik nisan ayında toplandı. Bu etkinliklerin arasında bizi en yakından ilgilendiren Teskon Sodex Fuarı.Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan Teskon+Sodex 2019 Fuarı 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek. Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa, vana gibi farklı ürün gruplarında faaliyet gösteren firmalar yeni ürünlerini ve inovatif çalışmalarını sergileme imkânı bulacaklar. Dünya’nın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği fuarda sektördeki son gelişmeler, yeni ürünler ve teknolojilerin tanıtımları yapılacak. TermoKlima Dergisi olarak bizim de yer alacağımız bu fuarda sizleri S Salonu 227 nolu standımıza bekleriz.

 

Yine nisan ayında Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen Four Effects Engineering Meeting, 4 Nisan 2019 günü Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen buluşmada, mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getirmeyi ve aynı zamanda bu bileşenlerin iletişimini sağlama, teknik bir platform oluşturma, sektördeki son gelişmeleri ve alanında uzman konukların görüşlerini aktarma fırsatı yarattı. Konu ile alakalı olarak Borusan Mannesmann’dan Aylin Kurt Ganiç ile bir söyleşi imkânımız oldu. Söyleşimizi dergimizin ilerleyen sayfalarında okuyabilirsiniz.

 

Ülkemizin ilk ve tek güneş enerjisi konulu fuarı olan güneş enerjisi ve teknolojileri fuarı “Solarex İstanbul”, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında üretim merkezi olması yolunda büyük adımlar atmasına fırsat tanıyan bir fuar olarak 4-6 Nisan tarihlerinde İFM’de gerçekleştirildi. Güneş enerjisi alanında dünyadaki son teknolojilerin ve Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin bir arada sunulduğu ticari bir platform olan “Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı” sektörün lider firmalarının ve temsilcilerinin buluştuğu bir organizasyon oldu.

 

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Destekleriyle, Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (Tet), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder), Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (Gazbir) ve Mimar ve Mühendisler Grubu’nun (MMG) stratejik partnerliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2019 (7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı), 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Organizasyondan yapılan basın açıklamasına göre, enerji sektöründeki paydaşların bir arada bulunacağı, 350’ye yakın global firmanın standlı katılım sağlayacağı, Almanya’nın ülke partneri olduğu, 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na 50’yi aşkın ülkeden 10 binin üzerinde sektör temsilcisinin, uzman ve akademisyenin katılması bekleniyor. ICSG İstanbul 2019 Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul Regülasyon Merkezi Direktörü Prof. Mattihas Finger kongre ve fuarın Türkiye ve bölgedeki akıllı şehirler ve şebekeler konularında sayısız ve ilginç etkinliklere sahne olacağını belirtti. Bu fuarda da standımızda sizleri ağırlamak isteriz.

Aynı zamanda yine bu ay içerisinde 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (11-12 Nisan) ve 6. İstanbul Karbon Zirvesi (9 Nisan) de gerçekleşecek etkinlikler arasında yerini aldı.

 

Anlayacağınız bol etkinlikli, bol koşuşturmalı bir ay. Gerçi şikâyet etmiyoruz ve biliyoruz ki ‘’çalışan demir ışıldar’’. Hep birlikte ışıldamaya devam edelim efendim…

 

ICCI Yeni-3