Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

Ilgaz DALKILIÇ

ARMACELL’DEN 2021 YILI İLK YARI YIL DEĞERLENDİRMESİ VE GÜZEL HABERLER

 

Armacell Yalıtım A.Ş. olarak sağlığımıza çok dikkat ettiğimiz, iş ve işçi sağlığının en üst mertebede tutmak için çok çalıştığımız bir yıl geçirmekteyiz. Haziran sonu itibari ile iş kazasız 1310 günü geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

İnsan kaynağına, yönetim-iletişim sistemlerine yatırım yapmaya ve ekibimizle birlikte emek harcamaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki  öngörülebilir, hesap verilebilir kısacası sürdürülebilir servis ancak böylece verilebilir. Devreye aldığımız tüm uygulamaların dünya standartlarına uygunluğu Armacell Global tarafından yılda en az iki kez olmak üzere kontrol edilmektedir. Yine dış firmalar tarafından denetlenerek mükemmel üretim ve mükemmel servis aşamasına ulaşmaya çalıştığımız bir yılın içindeyiz.

 

Satış anlamında, 2021 yılına, beklentilerimiz ölçüsünde iyi başladık. Pandemiden dolayı birikmiş bir talep vardı ve bu talep bütün sektöre olumlu olarak yansıdı. Fakat özellikle ilk aylardan itibaren gerçekleşen, beklentilerin çok üzerindeki ,hammadde ve navlun fiyatları artışı sektördeki kârlılıkları  olumsuz yönde etkiledi. Yine bu dönemde oluşan küresel hammadde kıtlığı, hammadde ödeme vadelerinin hemen hemen  tamamen nakde dönmesi sonucunu getirdi.

 

Bu yazıyı kaleme aldığım günlerde, sektörümüzde, talebin artık dengeye gelmeye başlamış olduğunu ve ürün teslim sürelerinin kabul edilebilir gün sayılarına gerilemeye başladığını görüyoruz.

 

Üretim hattı ile bağlantılı ekipman üretimlerini Armacell kurallarına uygun olarak takip ettik ve sonunda kurulumlarını Bursa fabrikamızda gerçekleştirdik. Tüm testlerimizi Almanya merkezimizden gelen uzmanların da katımıyla başarı ile tamamladık.

 

Ürün Üretimi başarı ile ve hedeflediğimiz süreler içinde başladı. Böylece Armacell olarak Türkiye’de Bursa’da kurulu kapasitemizi mevcut kapasiteye göre 2,5 kat arttırmış olduk.

 

Tamamlanan yatırım ile planlanan yatırımımızın 1. fazı bitmiş oluyor. Bu fazla birlikte standart hemen tüm ürünleri üretebilir ikinci üretim hattımızı devreye almış olduk. Planlanan yatırımımızın ikinci fazı devam ediyor ve ikinci faz yatırımımızın tamamlanması ile birlikte Bursa fabrikamızda katma değerli ürünlerin üretimine de başlamış olacağız. 

 

Armacell Yalıtım, satış ekibiyle beraber gerçekleştirdiği keyifli bir toplantının ardından tamamlanan yeni hat yatırımını da satış ekibine tanıtma imkânı bulmuştur.

 

Armacell Türkiye’ye güveniyor ve hem insana hem de makina ekipmana yatırımlarımız tam zamanında hız kesmeden devam ediyor. Böylece tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de fark yaratıyor. Yatırımlarımız önümüzdeki aylarda ve yıllarda da artarak devam edecek. 

 

Armacell’i izlemeye devam ediniz.

 

Bu vesile ile tüm dost ve müşterilerimize sağlıklı günler ve bol kazançlar dilerim.

 

Sevgi ve saygılarımla…


Pnosan-36